הנחיה אישית וסדנאות

את דרכי כמנחת סדנאות כתיבה התחלתי בבית הספר הדמוקרטי בחדרה. כלים נוספים בתחום רכשתי בתוכנית להכשרת מנחים לסדנאות כתיבה של מתא"ן בהנחיית ליאת קפלן, ובמשך הזמן ביססתי את דרך ההנחיה הייחודית שלי. כיום אני מנחה סדנאות כתיבה לילדים, לנוער ולמבוגרים (על ניסיוני בהנחיה אפשר לקרוא ב"קורות חיים") באזור עמק חפר, נתניה, חדרה, זיכרון יעקב וחיפה, וכן סדנאות לכתיבת ביוגרפיה המבוססות על ניסיוני בתחום. כמו כן, אני מקיימת ימי כתיבה מרוכזים לקבוצות קטנות, בעיקר במדבר ובמקומות שונים בארץ שקרובים לטבע; סדנת הכתיבה לנשים, "וילה משלך", נערכה בחול המועד סוכות, במהלך שלושה ימים בווילה גדולה בפאתי חדרה. סדנת הכתיבה "שקט" נערכה בחוות הבודדים "זמן מדבר", במהלך יומיים מלאים בכתיבה אל מול נופי המדבר, ולאחריה הסדנאות "מרחבים", "ניצנים", "התעוררות" ו"התמסרות". בין לבין היינו ב"נביעה" במשך שלושה ימים, ביומיים בגליל העליון, ויומיים נפלאים בנטף. ועוד היד נטויה. בסדנאות הרצף הללו מתאפשרת כתיבה מחוץ לאזורי הנוחות שלנו, מה שמאפשר להרחיב את מנעד הכתיבה ואת ההיכרות שלנו עם עצמנו.

 

בסדנאות שלי חשוב לי לשלב בין הידע המקצועי שלי וניסיוני בכתיבה, בקריאה ובעריכת טקסטים, לבין הקשב, ההתבוננות וההתייחסות האישית שלי אל הכותב/ת. חשוב לי לעזור לו/ה לשמוע את קולו הפנימי, ודרכו את הקול הכותב הייחודי, האמיתי והמדויק ביותר עבורו/ה. השילוב בין הכתיבה הקשובה והמתבוננת, האסוציאטיבית, לבין תרגול, גירוי, והעשרה בכלים אמנותיים – מקרבים את הכותבים אל השפה הפואטית ואל השימוש בה, מה שעשוי לסייע להם בביטוי התמציתי והנכון ביותר עבורם. כך, לצד העשרה אמנותית בכתיבה מתאפשרת גם התפתחות אישית והעצמה.

הנחיה פרטית הנה תהליך אישי המותאם לכותב/ת ולצרכיו, החל בכותבים מתחילים המבקשים להוציא לפועל את הרעיון, ועד כותבים מנוסים יותר המבקשים חוות דעת ו/או עריכה של כתב היד. התהליך למעשה הנו סדנה פרטית בה מקבל הכותב את כל תשומת הלב. לאחר שנות כתיבה ארוכות ביכולתי לתרום לכותב/ת מניסיוני המקצועי, אך מאמינה כי עידוד, תמיכה וקבלה תורמים לא פחות, אם לא יותר, לתהליך ההפריה והלידה של היצירה הכתובה. 

        052-8371434 

  • facebook