סדנאות שבועיות

את דרכי כמנחת סדנאות כתיבה התחלתי בעבודתי בבית הספר הדמוקרטי בחדרה, עוד בשנת 1997. את כליי המקצועיים רכשתי, בנוסף ללימודיי האקדמיים בספרות ובכתיבה יוצרת, גם בתוכנית להכשרת מנחים לסדנאות כתיבה של מתא"ן, א' + ב', בהנחיית ליאת קפלן. במהלך השנים הנחיתי ילדים, נוער ומבוגרים באזור עמק חפר, נתניה וחדרה, זיכרון יעקב וחיפה, וכן סדנאות לכתיבה ביוגרפית, שהתבססו על ניסיוני כסופרת צללים. עם הזמן למדתי לשלב בין הידע המקצועי וניסיוני בכתיבה, בקריאה ובעריכת טקסטים, לבין הקשב, ההתבוננות וההתייחסות האישית לכותב/ת. סביבה תומכת ומעודדת היא כר פורה ליצירה, ועל כן חשוב לי ליצור אותה בכל סדנה.

IMG_1624.JPG
כיום אני מתמקדת בהנחיית כותבים/ות בעלי ניסיון, כאלו שנמצאים/ת במקום שבו הם/ן מסוגלים לקבל משוב והארה על טקסט שכתבו, להפנימו וללמוד ממנו.
כמנחת כתיבה אני עובדת גם עם אוכלוסיות מיוחדות. בשנים האחרונות אני עושה זאת במסגרת "עמיתים", עמותה לשילוב מתמודדי נפש בקהילה. "המיית הנפש" היא סדנת כתיבה שנתית (ומסובסדת) שאני מנחה בחדרה, המשלבת משתתפים/ות מעמיתים עם משתתפים/ות מהקהילה, מה שמאפשר למידה הדדית והיכרות מעמיקה. ההתמקדות בכתיבה האמנותית ככלי והשימוש המקצועי בו, מהווה גשר לחיבור אנושי מרגש ומאפשר התייחסות עקיפה לבעיות שמבקשות טיפול.
 
גם כאן, כמו בשאר הסדנאות, אני מוצאת שהשילוב בין הכתיבה הקשובה, המתבוננת והאינטואיטיבית, לבין התרגול, הגירוי, הלמידה וההתנסות באמצעים האמנותיים, מקרב את הכותבים/ות אל עצמם ואל השפה הפואטית שאותה הם גדלים להכיר. כך, לצד העשרה אמנותית מתאפשרת גם התפתחות אישית והעצמה.
 

המיית הנפש

 קבוצת כתיבה משולבת

המחזור השישי מתחיל ב-8.12.2021

סדנת הכתיבה המשולבת המיית הנפש מתקיימת זו השנה השישית, ומיועדת לכותבות וכותבים שמבקשים/ות להשתמש בכתיבה ככלי לביטוי עצמי ואישי. במהלך הסדנה נתנסה בתרגילי כתיבה ונשתמש בכלים האמנותיים שנלמד, בעזרתם נעמיק את הביטוי הרגשי ואת יכולות הכתיבה לכלל יצירה: שירה, פרוזה וכל מה שביניהן.
השאיפה היא ליצור מקום אינטימי ובטוח, בו יוכלו המשתתפים/ות להתבונן בעצמם ובקבוצה באמצעות הכתיבה האותנטית. הסדנה תכלול משובים תומכים לטקסטים הנכתבים, קריאה ביצירות של סופרים ומשוררים, התייחסות אליהן ממקום אישי, והיכרות עם השפה הפואטית, יישומה ושכלולה.


הסדנה משותפת לקהל הרחב ולמשתתפי/ות 'עמיתים'. תכנית 'עמיתים לבוגרים' של החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות פועלת ברחבי הארץ להחלמה נפשית בתמיכה חברתית, באמצעות השתלבות מתמודדים עם מגבלה נפשית בפעילויות פנאי, חברה, מעורבות והתנדבות הפתוחות לקהילה הרחבה.


 הסדנה תתקיים במרכז פנאי קלור בחדרה, אחת לשבוע, בימי רביעי מ-18:00 ועד 20:00, 
החל מ-8.12.21 ותימשך עד אמצע יוני 2022, בעלות חודשית מסובסדת (50 ₪ לחודש).

לקביעת ראיון היכרות נא לפנות לעזרא, רכז עמיתים:  04-6248378 (שלוחה 1); 052-4820799

"שירה, פרוזה ומה שביניהן" - כתיבה למתחילים/ות. ספרייה ציבורית תל מונד, ימי שני ב-19:00 (החל מה-11.10.21).

פרטים והרשמה: 09-7967505

קבוצת כתיבת שירה לבעלות ניסיון מתקיימת אחת לשבוע במושב משמרת בימי שלישי בבוקר.

פרטים והרשמה אצל אהובה: 052-4807434 

קבוצת כתיבת פרוזה לבעלות ניסיון מתקיימת אחת לשבוע בחיפה (ימי ראשון בצהריים). כרגע הקבוצה מלאה.