סדנאות שבועיות

את דרכי כמנחת סדנאות כתיבה התחלתי בעבודתי בבית הספר הדמוקרטי בחדרה, עוד בשנת 1997. את כליי המקצועיים רכשתי, בנוסף ללימודיי האקדמיים בספרות ובכתיבה יוצרת, גם בתוכנית להכשרת מנחים לסדנאות כתיבה של מתא"ן, א' + ב', בהנחיית ליאת קפלן. במהלך השנים הנחיתי ילדים, נוער ומבוגרים באזור עמק חפר, נתניה וחדרה, זיכרון יעקב וחיפה, וכן סדנאות לכתיבה ביוגרפית, שהתבססו על ניסיוני כסופרת צללים. עם הזמן למדתי לשלב בין הידע המקצועי וניסיוני בכתיבה, בקריאה ובעריכת טקסטים, לבין הקשב, ההתבוננות וההתייחסות האישית לכותב/ת. סביבה תומכת ומעודדת היא כר פורה ליצירה, ועל כן חשוב לי ליצור אותה בכל סדנה.

IMG_1624.JPG
כיום אני מתמקדת בהנחיית כותבים/ות בעלי ניסיון, כאלו שנמצאים/ת במקום שבו הם/ן מסוגלים לקבל משוב והארה על טקסט שכתבו, להפנימו וללמוד ממנו.
כמנחת כתיבה אני עובדת גם עם אוכלוסיות מיוחדות. בשנים האחרונות אני עושה זאת במסגרת "עמיתים", עמותה לשילוב מתמודדי נפש בקהילה. "המיית הנפש" היא סדנת כתיבה שנתית (ומסובסדת) שאני מנחה בחדרה, המשלבת משתתפים/ות מעמיתים עם משתתפים/ות מהקהילה, מה שמאפשר למידה הדדית והיכרות מעמיקה. ההתמקדות בכתיבה האמנותית ככלי והשימוש המקצועי בו, מהווה גשר לחיבור אנושי מרגש ומאפשר התייחסות עקיפה לבעיות שמבקשות טיפול.
 
גם כאן, כמו בשאר הסדנאות, אני מוצאת שהשילוב בין הכתיבה הקשובה, המתבוננת והאינטואיטיבית, לבין התרגול, הגירוי, הלמידה וההתנסות באמצעים האמנותיים, מקרב את הכותבים/ות אל עצמם ואל השפה הפואטית שאותה הם גדלים להכיר. כך, לצד העשרה אמנותית מתאפשרת גם התפתחות אישית והעצמה.

בניית אתר 

יסמין לב כשהלב והמחשב מתחברים